"> امکان صدور حواله ارزی با ین ژاپن و یورو در شعب ارزی بانک ملی فراهم شد / نرم افزار حسابداری و بازرگانی سیوا 
مالی و بازرگانی اداری

امکان صدور حواله ارزی با ین ژاپن و یورو در شعب ارزی بانک ملی فراهم شد

عکس خبر: 
صدور حواله ارزی با ین ژاپن و یورو در شعب ارزی بانک ملی
خلاصه خبر: 
بانک ملی ایران اعلام کرد که امکان صدور حواله ارزی بابت واردات کالا و گشایش اعتبارات اسنادی با ین ژاپن و ارز یورو از طریق شعب ارزی این بانک فراهم شده است.

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی بانک ملی، پس از اجرایی شدن برنامه اقدام مشترک (برجام) و رفع تحریم‌های نظام بانکی، بانک ملی ایران اقداماتی را در خصوص توسعه روابط کارگزاری خود با بانک‌های کشورهای مختلف انجام داده است.

در تازه‌ترین اقدامات انجام شده، امکان صدور حواله‌ ارزی بابت واردات کالا و گشایش اعتبارات اسنادی عهده اس.ام.بی.سی (SMBC) با ارز ین ژاپن و بی.ام.سی.ایی(BMCE) با ارز یورو از طریق شعب ارزی این بانک فراهم شده است.

در ماه‌های اخیر پس از برجام، بخش بین‌الملل بانک ملی ایران جلسه‌های مستمر و متناوبی با هیأت‌های بانک‌های مختلف دنیا داشته به طوری که با تعداد زیادی از آنها در حال تبادل مدارک برای ایجاد روابط کارگزاری است.

پیش از این امکان گشایش اعتبارات اسنادی و صدور حواله‌ ارزی بابت واردات کالا برعهده شعبه هامبورگ این بانک امکان‌پذیر شده بود.

همچنین گشایش اعتبارات اسنادی دیداری و صدور حواله ارزی بابت واردات کالا عهده میربیزنس بانک مسکو به ارز یورو در حال حاضر صورت می‌گیرد.

بانک ملی ایران روابط کارگزاری خود با بانک «آوکنلون» چین را پس از برجام آغاز کرده و اکنون گشایش اعتبارات اسنادی دیداری و مدت‌دار (۶ ماهه) و صدور حواله ارزی بابت واردات کالا به ارزهای یورو و یوآن‌ چین از طریق این بانک امکان‌پذیر است.